Co to jest slackline?

Dołącz do nas na fb
Zestaw na start

Promocje
Andy Lewis Trickline X13
849.00 749.00
Oparte na 1 opiniach.
CATCHY Air Kendama
79.00 75.00
11a 10a 1a 2a 3a 4a 5a 6a 7a 8a 9a

Co to jest slackline?

Slacklining to sztuka (wbrew pozorom nie taka straszna i trudna) chodzenia i wykonywania trików na rozciągliwej taśmie o szerokości 25-50 mm. Często mylony jest z chodzeniam po linie, a to nieco inna para kaloszy.

Slacklining narodził się w Kalifornii w dolinie Yosemite na początku lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Za jego twórców uważa się Adama Grosowskyiego i Jeffa Ellingtona. Wszystko zaczęło się od chodzenia z nudów po łańcuchach okalających parking basecampu u stóp El Capitan. Następnie próbowano chodzić po linach wspinaczkowych, które w końcu zastąpiono taśmą. Niebawem slackline zyskał coraz więcej miłośników, pojawiły się też pierwsze highliny, longliney i tricki.
Trudno powiedzieć kiedy slackline trafił do Polski. Natomiast przełomowy okazał się rok 2006, kiedy to rozegrano pierwsze w Polsce zawody "slackline master 2006", powstała strona slackline.com.pl (obecnie slackline.pl) oraz forum slackline.fora.pl. Rok później odbyły się kolejne zawody "slackline polish open 2007" w warszawskim "Blue City", na których stawili się czołowi slackerzy z wielu krajów, a na Polach Mokotowskich Damian Cooksey ustanowił pierwszy poważny rekord świata w longlinie - 123,5 metra. Kolejne lata to już dynamiczny rozkwit slacka na całym świecie, spore zainteresowanie mediów i szybki rozwój dedykowanego sprzętu...

 

Jan Gałek na highlinie pod kopułą Bleu City - slackline polish open 2007

slackline.pl © 2018