Jak zawiesić taśmę?

Dołącz do nas na fb
Zestaw na start

Promocje
Andy Lewis Trickline X13
849.00 749.00
Oparte na 1 opiniach.
CATCHY Air Kendama
79.00 75.00
11a 10a 1a 2a 3a 4a 5a 6a 7a 8a 9a

Jak zawiesić taśmę?

 

Istnieją dwie podstawowe techniki jeśli chodzi o wieszanie krótkich taśm. Najprostsza i najpowszechniejsza czyli napinarki lub odrobinę bardziej skomplikowany tzw. system prosty.

 

  • Napinarki – Obecnie najbardziej powszechne ze względu, że jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby powiesić naszą taśmę. Pamiętajcie o tym, żeby zawsze backupować swoje napinarki (nie jest to uwzględnione w filmiku). W razie gdyby taśma się przetarła za napinarką może po prostu polecieć w naszym kierunku. Wystarczy nawet kawałek sznurka lub pozostałą część taśmy która nam została poprowadzić ją dookoła drzewa i przywiązać ją za rączkę.

Jak zawiesić taśmę z użyciem jednej napinarki

Dzięki uprzejmości ekipy slackon.pl, za co serdecznie dziękujemy i kłaniamy się w pas, powstała wideo instrukcja montowania naszych zestawów. Miłego oglądania :)

 

Technika z użyciem dwóch napinarek do mocnego napięcia taśmy do trickline

 

  • System prosty inaczej ‚flaschenzug’ (ang. primitive system) - Jeszcze kilka lat temu był najprostszym ze sposobów na zawieszenie slacka. Ogromnym plusem tego systemu są możliwości napięcia dłuższej taśmy niż na napinarkach. Dodatkowo nie potrzebujemy wiele elementów, aby go zrobić (np. 3-4 karabinków lub szekli).

Istnieje dużo różnych wariacji tego systemu i patentów, których można użyć. Warto na pewno samemu (z drobną pomocą youtube ;) ) szukać technik, które mogą być dla nas przydatne.

 

System prosty przy użyciu 4 karabinków

 

Słynna szkółka niedzielna - krowie oko slackline team :)

 

Świetna technika pozwalająca zawiesić slacka używając 5 karabinków (możemy tą liczbę łatwo zmniejszyć łącząc techniki)

 

Bardzo ważna podstawowa technika jak zmotać ‚linelockera’ czyli co zrobić aby zaczepić naszą taśmę (nie musicie posiadać slackline banana! Kiedyś ich nie było i używało się tylko tej metody :))

 

 

slackline.pl © 2018