Odmiany slackline

Dołącz do nas na fb
Zestaw na start

Promocje
Andy Lewis Trickline X13
849.00 749.00
Oparte na 1 opiniach.
CATCHY Air Kendama
79.00 75.00
11a 10a 1a 2a 3a 4a 5a 6a 7a 8a 9a

Odmiany slackline

Od wymyślenia slackliningu upłyneło już sporo wód wszelakich. W tym czasie slacklinerzy wyróżnili kilka odmian tego jakże szlachetnego zajęcia.
Podstawowe to:

Trickline to taśmy długości kilku do kilkunastu metrów, zawieszone na wysokości kilkudziesięciu centymetrów. Wykonuje się na nich różnorodne tricki - od prostych obrotów po podwójne salta i inne rzeczy trudne do opisania :). Trickline jest obecnie najpopularniejszą formą slackliningu, nie wymaga dużych przestrzeni, mnogości sprzętu do naciągania, jest efektowny i bardzo "towarzyski".

Longline to taśmy długości kilkudziesięciu, a nawet powyżej kilkuset metrów. Zawieszane są z reguły na wysokości powyżej metra, a służą do pokonywania jak największych odległości. 

Highline to taśmy rozwieszane na dużych wysokościach od kilku do kilkuset metrów. Uprawianie highliningu wymaga dużych umiejętności alpinistycznych z zakresu budowy stanowisk, auto asekuracji oraz wiedzy na temat wytrzymałości i przeznaczenia poszczególnych przyrządów alpinistycznych. Highlinerzy używają do asekuracji uprzęży z lonżą wpiętej za pomocą specjalnych ringów znajdujących się na taśmie.

Poza tym mamy też waterliney - taśmy wieszane nad wodą, midline - jeszcze nie highline ale już wysokość spina pośladki itd.

 

Karolina Lis na highline - klasyczna asekracja, uprząż +  lonża 

slackline.pl © 2018