Jak zawiesić taśmę?

Istnieją dwie podstawowe techniki jeśli chodzi o wieszanie krótkich taśm. Najprostsza i najpowszechniejsza czyli napinarki lub odrobinę bardziej skomplikowany tzw. system prosty.

  • Napinarki – Obecnie najbardziej powszechne ze względu, że jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby powiesić naszą taśmę. Pamiętajcie o tym, żeby zawsze backupować swoje napinarki (nie jest to uwzględnione w filmiku). W razie gdyby taśma się przetarła za napinarką może po prostu polecieć w naszym kierunku. Wystarczy nawet kawałek sznurka lub pozostałą część taśmy która nam została poprowadzić ją dookoła drzewa i przywiązać ją za rączkę.

Jak zawiesić taśmę z użyciem jednej napinarki

Dzięki uprzejmości ekipy slackon.pl, za co serdecznie dziękujemy i kłaniamy się w pas, powstała wideo instrukcja montowania naszych zestawów. Miłego oglądania :)


Technika z użyciem dwóch napinarek do mocnego napięcia taśmy do trickline


  • System prosty inaczej ‚flaschenzug’ (ang. primitive system) - Jeszcze kilka lat temu był najprostszym ze sposobów na zawieszenie slacka. Ogromnym plusem tego systemu są możliwości napięcia dłuższej taśmy niż na napinarkach. Dodatkowo nie potrzebujemy wiele elementów, aby go zrobić (np. 3-4 karabinków lub szekli).

Istnieje dużo różnych wariacji tego systemu i patentów, których można użyć. Warto na pewno samemu (z drobną pomocą youtube) szukać technik, które mogą być dla nas przydatne.


System prosty przy użyciu 4 karabinków


Bardzo ważna podstawowa technika motania linelockera, czyli co zrobić aby zaczepić naszą taśmę bez wiązania węzłów (nie musicie posiadać slackline banana! Kiedyś ich nie było i używało się tylko tej metody :))